Orepčići obilježili Svjetski dan oralnog zdravlja

Dugi niz godina u DV ‘’Orepčići’’ djeca brinu o zdravlju svojih zubi. Projekt smo započeli u suradnji s NZZJZ, stomatološkim fakultetom i KBC Rijeka. Godine 2015. dobili smo certifikat ‘’Vrtić koji promiče oralno zdravlje’’. Znajući da prvi zubi niču u dobi od šest mjeseci djetetova života, vrlo je važno započeti njegu što ranije. Edukacija roditelja, pravilna prehrana, redovita oralna higijena te redovite kontrole kod liječnika dentalne medicine, važni su za očuvanje zdravih zubi. Najbolje vrijeme za početak njege zubi je od samog rođenja djeteta kada se primjenjuju znanja o pravilnoj prehrani i oralnoj higijeni. Pogrešne navike hranjenja kao što su uspavljivanje djeteta bočicom i noćni obroci lako mogu izazvati karijes rane dječje dobi.

U našem vrtiću jedemo hranu koja je svojom kvalitetom i kvantitetom prilagođena djeci predškolske dobi. Hrana se priprema dnevno u našoj kuhinji koja je opremljena prema standardima HACCAP sustava. Namirnice se nabavljaju svakodnevno prema jelovniku koji je sastavljen od strane nutricionista NZZJZ u suradnji sa zdravstvenom voditeljicom i kuharom dječjeg vrtića. Zube u vrtiću peremo svakodnevno pod budnim okom naših odgajateljica. Pribor za zube čuvamo u prostoru koji zadovoljava epidemiološke mjere. Ormariće za odlaganje pribora donirala nam je doktorica dentalne medicine Nives Klemenčić koju smo posjetili u njezinoj ordinaciji te je svoj djeci pregledala zube i darivala nas priborom za pranje zubi te medaljom za hrabrost.

Maja Tićak, zdravstvena voditeljica

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes