RADIONICA MOKROG FILCANJA

U srijedu, 11.3. je u našem vrtiću, u sklopu stručnog usavršavanja za odgojitelje, održana radionica mokrog filcanja. Radionicu je vodila odgajateljica Suzana Srića iz Dječjeg vrtića More. Radionici je prisustvovalo deset odgojitelja i ravnateljica. Filcanje je tehnika obrade češljane neupredene vune, pri čemu se vunene niti termičkim i mehaničkim djelovanjem, uz pomoć vode i sapunice kod mokrog te igle kod suhog filcanja, isprepliću i stvaraju tkaninu ili čvrsti predmet. U posljednjih nekoliko godina, ova tehnika rukovanja postala je vrlo popularna i stekla je oblik umjetnosti. Ova se tehnika danas često koristi za izradu odjeće, ukrasnih predmeta, nakita, igračaka i originalnih slika. Odgojitelji su mogli izabrati što žele raditi, prema nekoliko izložbenih primjeraka i zasukali rukave. Iskustvenim učenjem stekli su kompetencije koje su primjenjive prilikom izrade igračaka i u neposrednom radu s djecom.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes