SURADNJA S OSNOVNOM ŠKOLOM KRALJEVICA

Nakon  godine pauze, djeca dječjeg vrtića Orepčići ponovno su krenula na sat tjelesne kulture u dvoranu osnovne škole. Pod vodstvom svojih odgajateljica, skupine “Kockići”, “Tigrovi” i “Dupini” provode 45 minuta u tjelesnom vježbanju. Djeca su zbog odlaska u dvoranu jako sretna i uzbuđena jer se tada osjećaju kao pravi sportaši. Sat započinjemo s elementarnim igrama za zagrijavanje nakon čega slijede opće pripremne vježbe, poligon s preprekama za razvoj koordinacije, brzine, fleksibilnosti i jakosti, te za kraj istezanje i mirna elementarna igra. Tjelesna aktivnost u dječjoj dobi je vrlo bitna te je potrebno kod djece stvarati zdrave navike i redovito vježbanje. Kretanje treba biti dio svakodnevnog života djeteta. Pravilnim i redovitim kretanjem i vježbanjem djeci se omogućava niz dobrobiti: normalan socio-emocionalni razvoj, motorički razvoj te se zadovoljava potreba za kretanjem i igrom. Kako u dvoranu odlazimo svaki treći petak, potrebu za motoričkim aktivnostima u vrtiću provodimo svakodnevno kroz jutarnje tjelesno vježbanje, mikropredahe te boravak na zraku u svim vremenskim uvjetima (sunce, vjetar, kiša, poneka pahulja snijega i čist zrak).

dav

dav

dav

dav

_____________________________________________________________________________________

Skupina “Kockići”, kao najstarija mještovita skupina dječjeg vrtića Orepčići, u ponedjeljak, 14. listopada je posjetila osnovu školu Kraljevica. U školi su nas dočekali bivši vrtićarci i njihova učiteljica Kristina Podnar. Proveli smo s njima jedan školski. Ugostili su nas, pokazali svoje školske torbe, knjige i pernice. Sat smo započeli veselo uz pjesmicu koju su nam djeca otpjevala te smo nakon toga krenuli “ozbiljno”. Djeca iz vrtića po prvi puta su sjeli u školske klupe, emocije su bile raznovrsne, od smijeha do tužnih, pa čak i zabrinutih lica. Vrlo brzo emocije su se slegle i svi su za zadovoljstvom crtali za svoje prijatelje školarce. Školsko zvono je zazvonilo kraj sat te smo se polako spremili i krenuli put vrtića. Vrtićarci su vrlo brzo zaboravili školu i vratili se svojoj najdražoj aktivnosti, igri 🙂 .

 

sdr

dav

sdr

dav

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes