Europski dan zdravlja

U mjesecu rujnu obilježava se Europski dan oralnog zdravlja. Prije pet godina dječji vrtić “Orepčići” započeo je projekt ,,Zdravi zubi sretan osmijeh’’ u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo, stomatološkim fakultetom i KBC-om Rijeka. Obilježavanje Europskog dana zdravlja i pet godina suradnje obilježili smo 21. rujna na riječkom Korzu. Djeca, odgajatelji, zdravstveni voditelji dječjih vrtića i riječkog prstena pokazali su na koji način sprječavaju nastanak ,,grica i greca’’ kako popularno nazivamo karijes. Djeca DV “Orepčići” nizom igara i aktivnosti sudjelovali su na ovom hvale vrijednom događanju. Modelirali su zube plastelinom, tijestom, četkali zube, pričali priče i pokazali ono što svakodnevno učimo u vrtiću. Nives Klemenčić, dr.med.dent.spec.ortodoncije družila se s nama na Korzu, pregledavala zube i educirala djecu i roditelje. Bilo je veselo, edukativno, razigrano, baš onako kako mi u vrtiću živimo i radimo.