Radionice poticanja socio-emocionalnih kompetencija kod djece predškolske dobi

Polazak u školu jedan je od najuzbudljivijih perioda života svakog djeteta, ali i cijele njegove obitelji. Miješaju se osjećaji ponosa, radosti, uzbuđenja, straha, zbunjenosti, iščekivanja. Kako bi se taj košmar osjećaja posložio, objasnio i smjestio u djetetovo „JA“, psihologinja je s predškolarcima provela ciklus radionica na temu socio-emocionalnih kompetencija.

Bavili smo se tjelesnim osjetom emocija, prepoznavanjem i imenovanjem emocija, timskim radom, empatijom, rješavanjem sukoba, suradnjom u grupi, samoregulacijom i iskazivanjem neugodih emocionalnih stanja, a sve kroz razne igre i zabavne aktivnosti.

Puno smo se igrali, naučili još više, otkrivali o sebi i svojim prijateljima.

Ukoliko imate potrebu za individualnim informacijama o Vašem djetetu, molimo obratite se psihologinji (putem e-maila dvorepcici.psiholog@gmail.com ili telefona 099 355 8593).

Na ovim poveznicama roditelji mogu pročitati više o čemu voditi računa pri polasku u prvi razred:

U nastavku je popis poželjnih i korisnih aktivnost za Vas i Vašeg predškolarca u ljetnom periodu:

1. Napravite popis aktivnosti prema željama djeteta, uz Vaše sugestije 😊
  2. Borba vodenim balonima
  3. Bojanje kamenčića na plaži (vodenim bojicama)
  4. Kampiranje u dvorištu (ili pravom pravcatom kampu)
  5. Gledanje zvijezda padalica (oko 10.kolovoza)
  6. Smiješna lica“ ispod vode (u moru)
  7. Sakupljanje školjkica i pužića na plaži
  8. Vrtlarenje
  9. Pranje auta mami i tati
  10. Piknik na plaži ili u obližnjem parku
  11. Oslikavanje dvorišta šarenim kredama
  12. Pravljenje domaćeg sladoleda
  13. Igranje kartaće igru (to može biti s „pravim“ kartama; ako je dijete tek usvojilo količinske odnose, vježbajte na način da je cilj skupiti što više karata, tako da u svakom krugu karte osvaja onaj koji baci veći broj istog oblika odnosno boje)
  14. Učinite dobro djelo – donirajte igračke, starijoj osobi iz obitelji i susjedstva ponudite pomoć (odlazak u dućan, pomoć u dvorištu), sakupite smeće na nekoj od „vaših“ plaža
  15. Zajedničko gledanje animiranog filma „Izvrnuto obrnuto“ (Inside Out, 2015.)

Sretno i veselo!

I ne zaboravite: iako su već veliki školarci, u srcu su još uvijek velika djeca koja i dalje najlakše i najbolje uče, doživljavaju i komuniciraju kroz igru. 😊