POSJET POLICIJSKIH SLUŽBENIKA U DV OREPČIĆI

U sklopu suradnje s PU Primorskom goranskom održana je radionica pod nazivom “Policajac moj prijatelj”. Radionica je organizirana od strane Odjela prevencije Policijske uprave primorsko-goranske u sklopu planiranih aktivnosti. Radionicu su vodile policijske službenice Antonija Ferenčak i Nives Grčko Kajfeš. Sudjelovala su predškolci svih skupina DV-a. Djeca su se upoznala s policijskim poslovima, dijelovima policijske opreme kao što je službena kapa, palica, lisice, značka, s policijskim vozilom te s važnošću policijskog djelovanja za sigurnost cjelokupne zajednice. U sklopu radionice djeci su predstavljeni osnovi pojmovi u prometu koji su važni za njihovu sigurnost. Veliku pozornost je privukao pravi policijski posao, uzimanje otisaka prsta. Svako dijete je dobilo uspomenu za ponijeti kući, a to je otisak prsta na obrascu “Moj prvi otisak”.
Na oduševljenje sve djece dječjeg vrtića u dvoritšu je bio parkiran policijski auto u koji su mogli ući, pregledati svu opremu pa čak i isprobati policijske sirene. Ovim posjetom policajske su pokušale približiti policijski posao djeci kako bi ih prihvatili kao svoje prijatelje i zaštitnike.

dav

sdr

dav

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes